VG 15

VG 15, hafif ve büyük ölçekli cam tasarım uygulamaları için ısı yalıtımsız alüminyum bölümlerden imal edilen tümüyle camlı sürme sistemidir. Sistemdeki tüm kanatlar hareketlidir ve kapatılırken birbirini çeker.

İki kanat arasında sızdırmazlık sağlamak amacıyla fırça profilleri bulunur. 5 ray üzerinde çalışan 10 kanat ile geniş açıklıkları geçmek mümkündür. Hafifliği, temperli camların sağladığı güvenliği ve profil kullanmaksızın kapatma özelliği sayesinde konutlarda veya işyerlerinde nitelikli çözümler üretir.

Kullanım Alanları;

VG 15, dış ortamın toz, rüzgâr ve yağış gibi olumsuz özeliklerine karşı koruma sağlayan, bunu çerçeve profili kullanmadan gerçekleşmesi dolayısıyla da hiç kesintisiz manzara imkanı sunan sürme sistemidir. Konutlarda özellikle balkon kapama ve kış bahçesi altı doğraması olarak kullanılırken, café ve resaturant gibi ticari alanların sigara içilebilir alanları olarak kullanılan bölümlerde tente veya hareketli çatı uygulamalarının altında kullanılmaktadır.

Özellikleri;

VG 15, ısı yalıtımsız alüminyum profillere entegre edilmiş cam kanatlardan oluşan sürme kapı sistemidir. Kenarları rodajlanmış 8mm veya 10mm temperli cam seçenekleri bulunur. 2, 3, 4 veya 5 ray üzerinde her biri hareketli 10 kanata kadar uygulama yapılabilir. Sistemdeki tüm kanatlar hareketlidir ve aralarında sızdırmazlık için fırça profili bulunmaktadır. Böylece çok az bir kayıpla 2,5m² genişliğinde ve 70kg ağırlığındaki kanatlarla 10 metreden daha geniş açıklıkları kolaylıkla kapatma imkânı sunar. Sistem alttan tekerlekli ve üst raydan klavuzlama ile çalışır. Tüm aksesuarlar paslanmaz metalden imal edilmiştir. Standart olarak içteki kanat üzerinde kilit bulunur, dıştaki kanatta ise temizlik yapmayı kolaylaştıracak bir temizlik kilidi mevcuttur. Oda yüksekliğinde kanat uygulamalarında kilit sistemi ve iç dış kol takılarak sistemi içten ve dıştan kullanmak mümkün hale gelmektedir. Zevkinizi yansıtacak renk seçimi için geniş bir standart renk yelpazesinin yanı sıra tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 1300 mm
Panel Yüksekliği Max 2600 mm
Panel Ağırlığı Max 70 kg.
Panel kalınlığı 28 mm
Cam Kalınlığı 8 mm veya 10 mm temperli cam kanatlar
Uygulama Biçimleri – 2,3,4 veya 5 ray üzerinde her biri hareketli 10 kanata kadar,
– Alttan tekerlekli, tekerlek yükseklikleri ayarlanabilir.