THERMOSLIDE 80

THERMOSLIDE 80, yaşam alanlarınızı sınırlayan duvarları kaldırarak, geniş kanatlarıyla kesintisiz manzara keyfi sunmak üzere özel olarak tasarlanmıştır.

Kanatların alt ve üst kenarları boyunca gizlenerek uzanan ve kapı kolunun 180° çevrilmesiyle harekete geçen EPDM fitiller, alt ve üst ray üzerine kapanarak tam bir yalıtım sağlar. Büyük kanat ölçülerine rağmen, kaldır-sür sistemler kadar kolay hareket etmesi sayesinde güç uygulamadan kullanım rahatlığı sunar. Genişleyen dünyanızın keyfini, evinizin konforunda sürün.

Kullanım Alanları;

THERMOSLIDE 80 sürgülü sistemleri, yüksek yalıtıma ihtiyaç duyulan mekanlarda geniş kanatlarla kesintisiz manzara sunmak üzere tasarlanmış, ince profil çizgilerine sahip ürünlerdir. Konutlarda ya da restaurant-café gibi ticari alanlarda çok geniş açıklıkları kapatmak amacıyla ya da kış bahçelerinin altında uygulanabilmektedir. Dış ortamın sıcaklık, yağış, toz ve gürültü gibi olumsuz etkilerini en aza indiren özel yalıtım fitilleri sayesinde, dış cephelerinde geniş açıklıkları bulunan her türlü binada beğeninize uygun seçenekler sunar.

Özellikleri;

THERMOSLIDE 80 yüksek yalıtım değerleri için tasarlanmış bir sistemdir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 24-62mm arası kalınlıklarda çift cam veya üçlü camın silikonsuz uygulanmasına olanak sağlar. Bunun bir diğer olumlu etkisi de elde edilen ses izolasyonudur.

Kaldır-sür sistemlerin gerektirdiği büyük kol ve pahalı aksesuarlar olmaksızın kolaylıkla hareket ettirilebilen 6.5m² büyüklüğünde ve 350 kg ağırlığında kanatlarıyla üçlü ray üzerinde 6 adet kanat kullanarak 15 metrelik açıklıkları mükemmel yalıtım değerleriyle kapatmanıza olanak verir.  Gerek duyulduğunda, alt ray gömme yapılabilir. Paslanmaz çelik bilyeli rulman kullanılan kardanik tekerlek sistemleri, daha sessiz, uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım sağlar.

THERMOSLIDE 80 ile düz açıklıklar yanı sıra 90°’lik köşeleri de kapatmak mümkün; ister profil kullanmadan tümüyle cam köşe olarak sabit elemanlarla, ister kilitlenebilen iki hareketli kanat tasarımıyla size uygun çözümü üretebilirsiniz.

Üst-alt ray ile kanat arasındaki boşlukların kapatılması için tüm elemanlar özel dolgulu EPDM fitillerle donatılır. Bu EPDM fitiller kilitleme mekanizmasıyla senkronize hareket ederek alt ve üst ray üzerine sıkıca yapışır.  Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

THERMOSLIDE 80 serisinde iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 2800 mm
Panel Yüksekliği Max 2800 mm
Panel Ağırlığı Max 350 kg.
Panel kalınlığı 80 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 24mm-62mm kalınlıkları arasında çift cam ya da üçlü cam uygulaması yapılabilmektedir.
Uygulama Biçimleri – 1, 2 veya üç ray üzerinde 6 kanata kadar,
– 90° köşe birleşimlerinde profil çerçevesiz cam köşe, bir sabit bir hareketli kanat veya her ikisi de hareketli kanat seçenekleri
– Alt rayın iç kısmında opsiyonel bir bağlantı profili ile zemine sıfır bağlantı hazırlığı yapılabilir