THERMO 60:

THERMO 60 katlanır kapı sistemleri, ısı bariyerli ince profilleri sayesinde manzaranızı kapatmadan dış ortamın olumsuz koşullarını dışarıda bırakmanıza olanak verir.

Çok çeşitli uygulama seçenekleriyle evinizin ya da işyerinizin hem yaz hem de kış koşullarında konforlu bir alana dönüşmesini sağlar. SUPERTHERM 60 katlanır kapı sistemleri özel tasarım aksesuarlarıyla estetik duygularınızı okşarken, mühendislik biliminin akılcı uygulamalarıyla da kullanım kolaylığı ve dayanıklılığı öne çıkararak, uzun yıllar güvenle kullanabileceğiniz bir ürün sunar. Günlük yaşamınıza daha fazla ışık katmak artık elinizde.

Kullanım Alanları;

THERMO 60 katlanır kapı sistemleri, yalıtıma ihtiyaç duyulan konut ya da restaurant-café gibi iş alanlarındaki geniş açıklıkları kapatmak üzere tasarlanmış, ince profil çizgilerine sahip ürünlerdir. Isı yalıtımlı kış bahçelerinin altında veya THERMO 60 serisi diğer ürünlerle entegre edilerek kullanılabilir. Aynı mekânın kış ve yaz şartlarında en uygun biçimde kullanımına olanak sağlayan katlanır kapı sistemleri, farklı uygulama seçenekleri sayesinde en az yer kaybı ile en büyük kullanım alanları elde etmenizi sağlar.

Özellikleri;

THERMO 60 katlanır kapı sistemleri, çok odacıklı ve polyamid termal çubuklarla ısı köprüsünü engelleyen özel tasarım alüminyum profillerden oluşan, yüksek yalıtım değerleri için tasarlanmış bir katlanır kapı sistemidir. 2mm et kalınlığı ile dayanıklılık ve uzun ömürlülük sorunlarını ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 42mm ‘ye kadar olan kalınlıklarda silikonsuz çift cam veya üçlü cam uygulamasına olanak sağlar.

Katlanır kapı sisteminde iki seçenek mevcuttur: üstten askılı veya alttan tekerlekli. Önerimiz kapıların mümkün olduğunca üstten askılı olmasıdır, çünkü bu seçenekte alt rayda kir birikmesi etkisi önemli ölçüde azalmaktadır. Üstte veya altta yer alan yüksekliği ayarlanabilir tekerlekler sayesinde katlanır kapı sisteminin montajından sonra basit ayarlamalar yapılabilmektedir. Kardanik tekerleklerde paslanmaz çelik rulmanlar kullanılır, böylece daha sessiz ve kolay kullanım imkanı yaratılır. Gerek duyulduğunda, alt ray gömme yapılabilir. Bu durumda kapılar açıkken ayak takılma tehlikesini ortadan kaldırmak için özel tasarım bir katlanır kapama profili kullanılır.

Sağa veya sola doğru kaydırılarak açılan katlanır kapı sistemleri, istendiği takdirde ortadan da açılabilmekte, mekânın uygunluk durumuna göre içte veya dışta toplanabilmektedir. Her açılım tipinde ilk açılan kanat kapı olarak çalışabilir ve her iki taraftan da kilitlenebilir. İçe katlanan kapıların üzerindeki sökülebilen menteşe pimleri ise temizlik amacıyla dış panellere erişime olanak sağlar.

Katlanır kapı sistemleri, sabit veya hareketli profiller sayesinde 90° veya 135° köşelerde birleşebilirEntegre edilmiş eğrilik alma profilleri, uzatma profilleri vb. kullanılarak pek çok farklı inşaat gereksinimleri karşılanabilmektedir. Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

THERMO 60 katlanır kapı serisinde tüm ısı yalıtımlı ürünlerde olduğu gibi iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 1000 mm
Panel Yüksekliği Max 2700 mm
Panel Ağırlığı Max 75 kg.
Panel kalınlığı 60 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K
Cam Kalınlığı 42mm kalınlığa kadar temperli, lamine ya da Solar Low-e çift cam veya üçlü cam uygulaması yapılabilmektedir.
Uygulama Biçimleri – Kanatlar içe veya dışa doğru açılabilir,
– Sağa ya da sola veya her iki yöne doğru katlanarak toplanabilir,
– Ortadan her iki yana açılabilir,
– Her iki tarafa da hareketli yapılarak toplanma alanları hem sağda hem de solda olabilir.