SUPERTHERM 80

SUPERTHERM 80 katlanır kapı sistemleri, çevrenizle etkileşiminizi düzenlemenizde en büyük yardımcınızdır. Kapatıldığında olumsuz hava koşullarını tümüyle dışarıda bırakırken, güzel günlerde dış ortamın bütün güzelliklerini yaşayabilmeniz için kanatlarını ister içeri doğru ister dışarı doğru toplamanız yeterlidir.

En yüksek yalıtım değerlerinin yanı sıra zengin tasarım seçenekleriyle de mekânlarınıza uygun, yaratıcı çözümler sunar. Mimari beğeninin mühendislik zekâsıyla harmanladığı konforu gündelik yaşamınızın bir parçası haline getirecek olan SUPERTHERM 80 katlanır kapı sistemleri, sizi yaşam alanlarınızı özgürce biçimlendirebileceğiniz yeni bir dünyaya davet ediyor.

Kullanım Alanları;

SUPERTHERM 80 katlanır kapı sistemleri, yüksek yalıtıma ihtiyaç duyulan mekanlardaki geniş açıklıkları kapatmak üzere tasarlanmış, ince profil çizgilerine sahip ürünlerdir. Konutlarda ya da restaurant-café gibi ticari alanlarda açıklıkları kapatmak amacıyla ya da kış bahçelerinin altında uygulanabilmektedir. Aynı mekânın kış ve yaz şartlarında en uygun biçimde kullanımına olanak sağlayan katlanır kapı sistemleri, farklı uygulama seçenekleri sayesinde en az yer kaybı ile en büyük kullanım alanları elde etmenizi sağlar.

Özellikleri;

SUPERTHERM 80 katlanır kapı sistemleri yüksek yalıtım değerleri için tasarlanmış bir sistemdir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 24-62mm arası kalınlıklarda çift cam veya üçlü camın silikonsuz uygulanmasına olanak sağlar. Bunun bir diğer olumlu etkisi de elde edilen ses izolasyonudur.

Standart olarak üstten askılı çalışan sistem, kirlenmeyi engeller. Alttan tekerlekli uygulama alternatifi, daha hafif bir konstrüksiyona izin verir. Gerek duyulduğunda, alt ray gömme yapılabilir. Paslanmaz çelik bilyeli rulman kullanılan kardanik tekerlek sistemleri, daha sessiz, uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım sağlar.

Sağa veya sola doğru kaydırılarak açılan katlanır kapı sistemleri, istendiği takdirde ortadan da açılabilmekte, mekânın uygunluk durumuna göre içte veya dışta toplanabilmektedir. İlk kanat servis kapısı olarak kullanılabilmektedir. İçe katlanan kapıların üzerindeki sökülebilen menteşe pimleri ise temizlik amacıyla dış panellere erişime olanak sağlar.

Katlanır kapı sistemleri, sabit veya hareketli profiller sayesinde 90° veya 135° köşelerde birleşebilirEntegre edilmiş eğrilik alma profilleri, uzatma profilleri vb. kullanılarak pek çok farklı inşaat gereksinimleri karşılanabilmektedir. Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

SUPERTHERM 80 katlanır kapı serisinde iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 1200 mm
Panel Yüksekliği Max 2700 mm
Panel Ağırlığı Max 75 kg.
Panel kalınlığı 80 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 24mm-62mm kalınlıkları arasında çift cam ya da üçlü cam uygulaması yapılabilmektedir.
Uygulama Biçimleri – Kanatlar içe veya dışa doğru açılabilir,
– Sağa ya da sola veya her iki yöne doğru katlanarak toplanabilir,
– Ortadan her iki yana açılabilir,
– Her iki tarafa da hareketli yapılarak toplanma alanları hem sağda hem de solda olabilir.