MONOSLIDE 80

MONOSLIDE 80, son derece özel mühendislik tasarımıyla hemen her türlü mimari çözüme olanak sunan ve yüksek ısı yalıtımlı alüminyum profillerden imal edilmiş sür-topla kapı sistemidir.

Tek ray üzerinde hareket eden ve 90°-180° arası köşeleri dönebilen sonsuz sayıda kanat uygulayabilme özelliği sayesinde her türlü geometrik şekle sahip bina açıklıklarını kapatmayı olanaklı kılar. Kanatlar ister bir sabit bir eleman isterse bir kapı arkasında oluşturulacak bir veya iki park alanında toplanarak tüm alanın açılması sağlanır. MONOSLIDE 80, mimari gereksinimlere yepyeni bir paradigmayla çözüm üretiyor.

Kullanım Alanları;

MONOSLIDE 80 sür-topla sistemleri, aynı mekânın yazın tamamen açık bir alan, kışın ise yüksek yalıtıma sahip kapalı bir alan olarak kullanmasına olanak sağlar. Tek ray üzerinde hareket eden ve köşe dönebilme özelliğine sahip sonsuz sayıda kanatları ile hem konutlarda hem de her türlü ticari mekânda çok yönlü bir çözüm aracı olarak kullanılabilir.

Özellikleri;

MONOSLIDE 80, alan kaybına yol açmaksızın her türlü geometrik şekle sahip geniş açıklıkları yüksek yalıtım sunarak kapatmak için tasarlanmış çok özel bir sistemdir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve 38mm’lik polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 62mm kalınlığa kadar kalınlıklarda cam uygulanmasına olanak sağlar.

Her bir panel tüm genişlik boyunca tek bir eloksal ray üzerinde, köşeleri de dönerek, bir park alanına dek sürülebilmektedir. Bu alan bölme duvarının bir tarafında, bir sabit elemanın ya da geçiş kapısı olarak işlev gören bir kanadın arkasında, ister kapatılan alanın iç kısmında ister dış kısmında olabilir. Kanatlar polyamid kaplı paslanmaz çelik bilyeli rulmanlardan oluşan tekerlekler üzerinde hareket eder. Sistem içte 90°-180°, dışta ise 180°-270° arasındaki köşeleri dönebilme özelliğine sahiptir. Kanat sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Tüm kanatlar, kapatıldığında altta ve üstte çok sıkı bir sızdırmazlık sağlayan özel bir EPDM fitil ile donatılmıştır. Bu fitil, servis kapısıyla köşe elemanının içindeki düz kol ile çalıştırılır; tüm diğer sürme elemanlarında bu mekanizma profil oluğu içine gizlenmiştir. Sistemdeki her bir kanat istenilen bir noktaya kadar sürülüp rüzgâr önleyici olarak da kullanılabilir. Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

MONOSLIDE 80 serisinde iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 1500 mm
Panel Yüksekliği Max 2800 mm
Panel Ağırlığı Max 100 kg.
Panel kalınlığı 79 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 24mm-62mm arası kalınlıklarda ısıcam uygulaması yapılabilmektedir
Uygulama Biçimleri – Tek ray üzerinde sınırsız sayıda kanat imkanı,
– 90°-180° köşeleri dönebilme özelliği,
– Bir veya iki park alanında kanatları toplayabilme