MONOSLIDE 60

MONOSLIDE 60, son derece özel mühendislik tasarımıyla hemen her türlü mimari çözüme olanak sunan ve ısı yalıtımlı alüminyum profillerden imal edilmiş sür-topla kapı sistemidir.

Tek ray üzerinde hareket eden ve 90°-180° arası köşeleri dönebilen sonsuz sayıda kanat uygulayabilme özelliği sayesinde her türlü geometrik şekle sahip bina açıklıklarını kapatmayı olanaklı kılar. Kanatlar ister bir sabit bir eleman isterse bir kapı arkasında oluşturulacak bir veya iki park alanında toplanarak tüm alanın açılması sağlanır. MONOSLIDE 60, mimari gereksinimlere yepyeni bir paradigmayla çözüm üretiyor.

Kullanım Alanları;

MONOSLIDE 60 sür-topla sistemleri, aynı mekânın yazın tamamen açık bir alan, kışın ise yüksek yalıtıma sahip kapalı bir alan olarak kullanmasına olanak sağlar. Tek ray üzerinde hareket eden ve köşe dönebilme özelliğine sahip sonsuz sayıda kanatları ile hem konutlarda hem de her türlü ticari mekânda çok yönlü bir çözüm aracı olarak kullanılabilir.

Özellikleri;

MONOSLIDE 60, alan kaybına yol açmaksızın her türlü geometrik şekle sahip geniş açıklıkları yüksek yalıtım sunarak kapatmak için tasarlanmış çok özel bir sistemdir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve 25mm kalınlığındaki polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 42mm kalınlığa kadar kalınlıklarda cam uygulanmasına olanak sağlar.

Her bir panel tüm genişlik boyunca tek bir ray üzerinde, köşeleri de dönerek, bir park alanına dek sürülebilmektedir. Bu alan bölme duvarının bir tarafında, bir sabit elemanın ya da geçiş kapısı olarak işlev gören bir kanadın arkasında, ister kapatılan alanın iç kısmında ister dış kısmında olabilir. Kanatlar polyamid kaplı paslanmaz çelik bilyeli rulmanlardan oluşan tekerlekler üzerinde hareket eder. Sistem içte 90°-180°, dışta ise 180°-270° arasındaki köşeleri dönebilme özelliğine sahiptir. Kanat sayısında herhangi bir sınırlama yoktur.

Sistemdeki her bir kanat istenilen bir noktaya kadar sürülüp rüzgâr önleyici olarak da kullanılabilir. Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

MONOSLIDE 80 serisinde iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 1300 mm
Panel Yüksekliği Max 2700 mm
Panel Ağırlığı Max 75 kg.
Panel kalınlığı 60 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 20mm-42mm arası kalınlıklarda ısıcam uygulaması yapılabilmektedir.
Uygulama Biçimleri – Tek ray üzerinde sınırsız sayıda kanat imkanı,
– 90°-180° köşeleri dönebilme özelliği,
– Bir veya iki park alanında kanatları toplayabilme