ISO 41

ISO 41, ısı yalıtımlı sürgülü sistemler içinde en ince çizgiye sahip olmasına rağmen 15mm’lik izole çubuğuyla üstün yalıtım değerleri sunar. Geniş yüzeyli kanatları ve dar profil yapısıyla manzaranızı kesintiye uğratmaz.

4 ray üzerinde tümü hareketli 8 kanat uygulanabilmesi özelliğiyle binanızdaki en geniş açıklıkları kapatabilmenize olanak verir. Böylelikle aynı alanı ortam koşullarından olumsuz yönde etkilenmeden farklı biçimlerde kullanma imkânı elde edersiniz.

Kullanım Alanları;

ISO 41 sürgülü sistemleri, yalıtım ihtiyacını ince profillerle çözen zarif bir tasarıma sahiptir. Konutlarda veya restaurant-café gibi ticari alanlarda geniş açıklıkları kapatmak amacıyla ya da kış bahçelerinin altında uygulanabilmektedir. Geniş kanatları ile kesintisiz manzaranın özgürleştirici duygusunu ve gün ışığının ferahlığını iç ortamın konforuna katarken, dış ortamın olumsuz etkilerini en aza indirmenize olanak sağlar.

Özellikleri;

ISO 41, ısı yalıtımlı alüminyum profillerden imal edilmiş sürme kapı sistemidir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve 15mm genişliğindeki polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 24mm kalınlığa kadar ısıcam uygulanmasına olanak sağlar.

2, 3 veya 4 ray üzerinde her biri hareketli 8 kanata kadar uygulama yapılabilir. Böylece maksimum 4m² büyüklüğünde ve 140kg ağırlığındaki kanatlarla 15 metreye kadar açıklıkları kolaylıkla kapatma imkânı sunar. İçteki kanat üç noktadan kilitlenerek güvenliğinizi sağlar. Yükseklik ayarlı, paslanmaz çelik bilyeli rulman kullanılan tekerlek sistemleri, daha sessiz, uzun ömürlü ve güvenilir bir kullanım için özel olarak tasarlanmıştır.

Dar çerçeve profilleri, yuvarlatılmış dış profiller, alt raya tutturulmuş ince pervaz profili ve yan duvar profilleriyle sistem tümüyle zarif bir görünüme sahiptir. İstendiği takdirde kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir.

Tüm ısı yalıtımlı serilerde olduğu gibi ISO 41’de de iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 2000 mm
Panel Yüksekliği Max 2600 mm
Panel Ağırlığı Max 140 kg.
Panel kalınlığı 41 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 24mm kalınlığa kadar ısıcam uygulaması yapılabilmektedir
Uygulama Biçimleri – 2, 3 veya 4 ray üzerinde her biri hareketli 8 kanata kadar,
– Alttan tekerlekli, tekerlek yükseklikleri ayarlanabilir