HAWAII 80

HAWAII 80 kış bahçesi sistemi, üstün su ve ısı yalıtımıyla özel bir yaşam alanı yaratıyor. Kış bahçesi olgusunu bütüncül bir yaklaşım içinde çözümlemek üzere tasarlandığı için aydınlatma profillerinden gizli yağmur oluklarına ve havalandırma pencerelerine kolay montaj imkânı sunar.

AWAII 80 kış bahçesi sistemi, üstün su ve ısı yalıtımıyla özel bir yaşam alanı yaratıyor. Kış bahçesi olgusunu bütüncül bir yaklaşım içinde çözümlemek üzere tasarlandığı için aydınlatma profillerinden gizli yağmur oluklarına, havalandırma pencerelerinden kolay montaj imkânı sunan duvar profiline kadar her türlü ayrıntıya özen gösteren bir alüminyum kış bahçesi sistemidir. Basit tek eğimli kış bahçesi çatısından en karmaşık kış bahçesi çatı formlarına kadar tasarlanabildiği için her ihtiyacınıza en uygun çözümü üretmeyi mümkün kılar. Diğer Sunparadise ürünleriyle entegre ederek kullanabileceğiniz HAWAII 80 kış bahçesi sistemleri, konforu gündelik yaşamınızın bir parçası haline getirecek ve evinizin doğaya açılan yeni yaşam alanı olacaktır.

Kış bahçesi sistemlerine duyulan ihtiyaç, duvarlar arasına sıkışmış insanın özgürleşme isteğiyle koşuttur. Evinin dışında ama evi kadar konforlu ve korunaklı, daha ferah ve doğayla iç içe alanlar yaratır kış bahçesi sistemleri. İster konut olsun ister işyeri, binaya ek alan kazanmaktır, kullanım süresini dört mevsime yaymaktır, daha çok ışık ve çepeçevre manzaradır. Bina özellikleriyle örtüşen faklı türde kış bahçesi çatı konfigürasyonlarıyla uyumdur, estetiktir. Enerji tasarrufu sağlayan iyi bir yatırımdır. Restaurant-café gibi işletmelerde yaz-kış konforla kullanılacak yeni alanlar, daha büyük müşteri memnuniyeti demektir.

Özellikleri;

Hawaii 80 kış bahçesi sistemleri, yüksek yalıtım değerlerine sahip özel tasarım alüminyum profilleriyle, bütüncül bir sistem anlayışına göre üretilen estetik görünümlü sabit kış bahçesi çatısıdır. 5°-45° eğimler arasında uygulanabilen tek eğimli kış bahçesi çatısından çift eğimli beşik kış bahçesi çatısına, Victoria tarzından Georgian tarza her türden eğim ve geometrik formda beğeni ve ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulamaları olanaklı kılar. Uygulama alanının büyüklüğüne ve kar yüküne göre statik hesapları yapılan kış bahçesi çatı konstrüksüyonunun, bu hesaplamalardan doğan zorunlulukları karşılayacak çeşit ve sayıda farklı profilleri vardır. Ayrıca profillere özel tasarlanmış çelik barlarla gerek görüldüğü yerlerde görselliği bozmadan takviye yapma imkânı da sunar.

Kış bahçesi sistemindeki duvar profilinin ekleme benzeyen yapısı, direklerin ayarlanabilir olma özelliği ve silikonsuz camlama yeteneğiyle kolay ve hızlı kurulabilme imkânı verir. Dar görünümüne rağmen etli profilleri sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü kış bahçesi sistemleri kurmanızı sağlar. Yuvarlatılmış hatları, klipsli alüminyum profil kullanılarak gizlenen yağmur olukları gibi pek çok özelliğiyle görsel açıdan da estetik duygularınıza hitap eder.

Kış bahçesi sistemlerinin cam çatılarında 24-34mm kalınlıkta çeşitli özelliklere sahip ısıcam kullanmak mümkündür. Güvenlik açısından dıştaki camın temperli, içteki camın ise lamine olması önem taşımaktadır. Gölgelendirme amacıyla içten veya dıştan farklı perde ve benzeri uygulamalar yapılabilir. Cam yerine ısı yalıtımlı sandviç panellerle de kış bahçesi çatısını kapatmak imkânı vardır.

HAWAİİ 80 kış bahçesi çatıları, ısı yalıtımlı sabit, sürme veya katlanır Sunparadise ürünleriyle kolayca entegre edilebilir. Çatı altında yükselen ısıyı tahliye etmek üzere elle veya motorla açılıp kapatılan, istendiği takdirde sineklik uygulaması da yapılabilen KOMET 55 çatı pencereleriyle görsellik ve işlevselliği birleştirmek mümkündür.

HAWAII 80 çatılarda iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Boyutları Kış Bahçesi Sistemlerinde Boyut Sınırlaması Yoktur
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Dikey elemanlarda)
Eğim 5°-45°
Cam Kalınlığı 60 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı – 24-34mm kalınlıkları arasında ısıcam uygulaması,
– Dışta temperli içte lamine cam uygulamasıyla sağlanan güvenlik,
– Solar Low-e ve reflekte camlarla daha fazla konfor,
– İstendiğinde iç veya dış perde ile gölgelendirme
Kış Bahçesi

Çatı Formları

– Tek eğim,
– Çift eğim beşik çatı,
– Victorian çatı,
– Georgian çatı,
– Binaya özel çatı
Tamamlayıcı Özellikler – Kış bahçesi profillere gömülü aydınlatma elemanları,
– Sineklik takılabilen Komet 55 havalandırma camı,
– Sunparadise ısı yalıtımlı doğrama sistemleriyle entegrasyon,