HAWAII 40

HAWAII 40 kış bahçesi, sağladığı maksimum şeffaflık ile özel bir yaşam alanı yaratıyor. Kış bahçesi olgusunu bütüncül bir yaklaşım içinde çözümlemek üzere tasarlandığı için aydınlatma profillerinden gizli yağmur oluklarına, havalandırma pencerelerinden kolay montaj imkânı sunan duvar profiline kadar her türlü ayrıntıya özen gösteren bir sistemdir.

Basit tek eğimli çatıdan en karmaşık kış bahçesi formlarına kadar tasarlanabildiği için her ihtiyacınıza en uygun çözümü üretmeyi mümkün kılar. Diğer Sunparadise ürünleriyle entegre ederek kullanabileceğiniz HAWAII 40 kış bahçesi modeli, konforu gündelik yaşamınızın bir parçası haline getirecek ve evinizin doğaya açılan yeni yaşam alanı olacaktır.

Kış bahçesi sistemlerine duyulan ihtiyaç, duvarlar arasına sıkışmış insanın özgürleşme isteğiyle koşuttur. Evinin dışında ama evi kadar konforlu ve korunaklı, daha ferah ve doğayla iç içe alanlar yaratır kış bahçesi. İster konut olsun ister işyeri, binaya ek alan kazandırmaktır, kullanım süresini dört mevsime yaymaktır, daha çok ışık ve çepeçevre manzaradır. Hawaii 40 kış bahçesi; bina özellikleriyle örtüşen faklı türde çatı konfigürasyonlarıyla uyumdur, estetiktir. Restaurant-café gibi işletmelerde yaz-kış konforla kullanılacak yeni alanlar, daha büyük müşteri memnuniyeti demektir.

Özellikleri;

HAWAİİ 40 kış bahçesi özel tasarım alüminyum profilleriyle, bütüncül bir sistem anlayışına göre üretilen estetik görünümlü sabit kış bahçesi sistemidir. 5°-45° eğimler arasında uygulanabilen tek eğimli kış bahçesi çatıından çift eğimli beşik kış bahçesi çatısına, Victoria tarzından Georgian tarza her türden eğim ve geometrik formda beğeni ve ihtiyaçlarınızı karşılayan uygulamaları olanaklı kılar. Uygulama alanının büyüklüğüne ve kar yüküne göre statik hesapları yapılan kış bahçesi çatı konstrüksüyonunun, bu hesaplamalardan doğan zorunlulukları karşılayacak çeşit ve sayıda farklı profilleri vardır. Ayrıca profillere özel tasarlanmış çelik barlarla gerek görüldüğü yerlerde görselliği bozmadan takviye yapma imkânı da sunar.

Hawaii 40 kış bahçesi sistemindeki duvar profilinin eklem benzeri yapısı, direklerin ayarlanabilir olma özelliği ve silikonsuz camlama yeteneğiyle kolay ve hızlı kurulabilme imkânı verir. Dar görünümüne rağmen etli profilleri sayesinde dayanıklı ve uzun ömürlü bir kış bahçesi kurmanızı sağlar.

Kış bahçesi sisteminde cam çatı tercih edildiğinde 8-30mm kalınlıkta çeşitli özelliklere sahip temperli düz cam veya ısıcam kullanmak mümkündür. Isıcamlı uygulamalarda güvenlik açısından dıştaki camın temperli, içteki camın ise lamine olması önem taşımaktadır. Gölgelendirme amacıyla içten veya dıştan farklı perde ve benzeri uygulamalar yapılabilir. Cam yerine ısı yalıtımlı sandviç panellerle de kış bahçesi çatısını kapatmak imkânı vardır.

HAWAII 40 kış bahçesi altında, dikey doğrama olarak FIESTA 42 serisinin tüm çerçeveli seçeneklerinin yanı sıra tamamen camlı VG 15 – VG 17 sürme kapı sistemleri veya FREESLIDE sür-topla sistemi kullanılabilir. Cam taşıyıcı profiller üzerine özel bir klipsli profil vasıtasıyla spot lambalar takılabilir. Kablolar, kablo boruları içinde taşınarak duvar bağlantı profilinin altına gizlenir. Sineklik korumalı havalandırma boşlukları ve uzatılmış cam saçaklarla size özgü eklemeler de yapılabilir.

HAWAII 40 kış bahçesi çatılarında geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Boyutları Kış Bahçesi Sistemlerinde Boyut Sınırlaması Yoktur
Eğim 5 – 45 Derece
Cam Kalınlığı – 8-30mm kalınlıkları arasında düzcam veya ısıcam uygulaması,
– Isıcamlı seçenekte dışta temperli içte lamine cam uygulamasıyla sağlanan güvenlik,
– Solar Low-e ve reflekte camlarla daha fazla konfor,
– İstendiğinde iç veya dış perde ile gölgelendirme
Panel kalınlığı 60 mm
Kış Bahçesi

Çatı Formları

– Tek eğim,
– Çift eğim beşik çatı,
– Victorian çatı,
– Georgian çatı,
– Binaya özel çatı
Tamamlayıcı Özellikler – Kış bahçesi profillerine gömülü aydınlatma elemanları,
– Sineklikli havalandırma boşlukları,
– Sunparadise doğrama sistemleriyle entegrasyon,