HAKKIMIZDA

1993 yılında İsviçreli bir girişimci olan Ernst Bauer tarafından Zürih’te kurulmuştur. Sunparadise’ın üretimini karşılamak amacı ile aynı yıl içinde Türkiye’de Alimex Alüminyum A.Ş. faaliyete geçmiştir. Sunparadise ve Windoor ile birleşerek Wingroup şirketler bünyesinde faaliyet göstermeye devam etmektedir.

1993 yılından beri sektörde faaliyet gösteren Alimex Alüminyum, Sakarya’nın Akyazı beldesinde, 17’000 m² kapalı üretim alanı olmak üzere yaklaşık 56’000 m² alan üzerine kurulmuştur. 45 kişilik proje mühendisi ekibiyle birlikte ortalama 346 çalışanımız bulunmaktadır. Modern üretim hatlarının yanısıra 1 adet yemekhane, 3 adet çardak ve 1 adet yüzme havuzu da bulunan tesislerimizde çalışanlarımıza konforlu ve huzurlu bir ortam sağlamaktadır.

Alimex’in Avrupa ve Türkiye’de bulunan Ar-Ge departmanları yürüttüğü iyileştirme çalışmalarının yanı sıra sektör gereksinimleri ve müşteri talepleri doğrultusunda yenilikçi tasarımlara da imza atmaktadır. “Nesiller boyu süren yaşam alanı üretiyoruz” sloganıyla yola çıkan Sunparadise, yaratıcı tasarımlarıyla müşteri beklentilerinin de ötesinde ürünler geliştirir.

Misyonumuz; Nesiller boyu süren yaşam alanları üretiyoruz.

Vizyonumuz;  Sürekli müşterilerimiz tarafından tavsiye edilir hale gelmek, sürekli yenilenen ve tercih edilen kuruluş olmak.

0K
M2 / Yıl
0K
Adet Proje / Yıl
0
İhracat Yapılan Ülke
0
Çalışan Sayısı