FANTASY

FANTASY, özellikle balkon kapamalarında kullanılan sür-topla kapı sistemidir. Tek ray üzerinde hareket eden ve 90°-180° arası köşeleri dönebilen cam kanatlarıyla en üst düzeyde şeffaflığa imkân tanırken, dış ortamın toz, rüzgâr ve yağış gibi olumsuz etkilerine karşı da koruma sağlar.

Açılan ilk kanadın yanına dek sürülen kanatlar döndürülerek buradaki toplanma alanında biriktirilir, böylece alan tümüyle açık hale getirilebilir.

Kullanım Alanları;

FANTASY, çerçeve profili olmayan cam kanatlar sayesinde kesintisiz manzara imkânı sağlayan sür-topla cam kapı sistemidir. Tek ray üzerinde hareket eden ve köşe dönebilme özelliğine sahip kanatları ile konutlarda özellikle balkon kapatma amacıyla ve hafif sistem kış bahçelerinin altında kullanmak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca işyerlerinde seperatör olarak da işlev görebilir.

Özellikleri;

FANTASY, üstten ve alttan ince profillere hem yapıştırıcı hem de pimlerle sabitlenmiş cam kanatlardan oluşur ve iki ray arasında hareket eder. Kanatlar 90°-180° arası köşeleri dönebilir. İlk kanat çelik bir kablo yardımıyla alt ve üst raya kilitlenen pimlerden kurtarılarak açılır. İstendiği takdirde kilitleme pimlerini açmak için içte ve dışta çevirmeli kilit kullanılabilir. İlk kanat açıldıktan sonra her bir kanat sürülerek toplama bölgesine getirilir, üstte de kesintisiz devam eden rayın yardımıyla 90° döndürülerek yan yana toplanır. Kanatların rüzgârda hareketsiz kalmaları için kanat üstlerinde pimler bulunur.

Kanatlar üstten askılıdır ve dikeyde çalışan çift tekerlek üzerinde hareket eder. Bu, sistemin sessiz ve rahat çalışmasının yanı sıra sıfır bakım gereksinimi demektir. Diğer yandan kenarları rodajlanmış 8mm veya 10mm kalınlığındaki temperli camlarla güvenliğe dikkat edilmiştir. Arzu edilirse camların arasında sızdırmazlık için H profiller kullanılabilir. Diğer yandan sistemi içeriden ve dışarıdan kullanabilmek için camın üzerine silindir kilit uygulaması da yapılabilir.

FANTASY’nin ince profilleri için geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 850 mm
Panel Yüksekliği Max 2600 mm
Panel Ağırlığı Max 70 kg.
Cam Kalınlığı 8mm-10mm temperli cam.
Uygulama Biçimleri – Tek ray üzerinde hareketli kanatlar,
– 90°-180° köşeleri dönebilme özelliği,