BALI 60

BALI 60, ince çerçeve profilleri ve geniş cam yüzeyli kanatlarıyla manzaranızın keyfini hiçbir sınırlandırma olmaksızın sürmeniz için özel olarak tasarlanmıştır.

Kapı kolunun 180° çevrilmesiyle kanat alt ray üzerinden 6 mm yukarıya kalkacak ve istenilen pozisyona kadar neredeyse sürtünme olmaksızın kaydırılacaktır. Kolun tekrar hareket ettirilmesiyle kanat ray üzerine oturacak ve tam bir yalıtım sağlayacaktır. Üç ray üzerinde 6 kanata kadar yapılabilen uygulamayla, evinizdeki ya da işyerinizdeki çok geniş açıklıkları zarif bir biçimde ve güvenle kapatabileceksiniz.

Kullanım Alanları;

BALI 60 kaldır-sür sistemleri, yüksek yalıtıma ihtiyaç duyulan mekânlarda ince ve yuvarlatılmış dış profilleriyle kesintisiz manzara sunmak üzere tasarlanmıştır. Konutların özellikle bahçe, veranda veya terasa çıkış sağlayan geniş açıklıklarında, restaurant-café gibi ticari alanlarda kullanım kolaylığı sağlayan ve dayanıklı kapatma elemanları olarak ya da kış bahçelerinin altında uygulanabilmektedir. Dış ortamın sıcaklık, yağış, toz ve gürültü gibi olumsuz etkilerini en aza indiren tasarımı sayesinde, aynı mekânı farklı mevsim koşullarının gerektirdiği biçimde kullanmanıza olanak sağlar.

Özellikleri;

BALI 60 yüksek yalıtım değerleri için tasarlanmış bir sistemdir. 2mm kalınlığındaki çok odacıklı profiller içindeki köpük dolgu ve polyamid termal çubuklar, dış ve iç ortam arasındaki ısı köprüsünü ortadan kaldırır. İç cam çıtalarının cam fitilleriyle uyumlu tasarımı sayesinde 42mm kalınlığa kadar kalınlıklarda cam uygulanmasına olanak sağlar.

Sistem, kapı kolunun 180° çevrilmesiyle birlikte kanatın alt ray üzerinden makaslar yardımıyla 6mm yukarı kaldırılması sayesinde harekete geçer. Kanatlar paslanmaz çelik bilyeli rulmanlardan oluşan ve birbirine hareket aktarıcı bir rotla bağlı iki tekerlek arabasının üzerinde kolaylıkla hareket ettirilir. İstenilen pozisyona getirildiğinde kolun ters yönündeki hareketiyle kanat tekrar rayın üzerine oturarak hareketsizleşir ve mükemmel yalıtım sağlar. 6m² büyüklüğünde ve 250 kg ağırlığında kanatlarıyla üçlü ray üzerinde 6 adet kanat kullanarak 15 metrelik açıklıkları kapatmanıza olanak verir.

Standart olarak en dıştaki kanat sabittir, istendiği takdirde hareketli olarak da üretilebilir. Ayrıca kanat içine tek veya çift açılımlı pencereler ve havalandırma menfezleri entegre edilebilmektedir. Geniş kol ve kilit seçenekleriyle güvenlik ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

BALI 60 serisinde iç ve dış yüzeyler için farklı renkler seçilebilir. Geniş bir standart renk yelpazesinden seçim yapılabileceği gibi tüm RAL ve NCS renk kataloglarından da tercihte bulunabilirsiniz. Boyama süreci için “Qualicoat” ve “Marincoat” sertifikaları alınmıştır.

Teknik Özellikleri;

Panel Genişliği Max 2500 mm
Panel Yüksekliği Max 2800 mm
Panel Ağırlığı Max 250 kg.
Panel kalınlığı 60 mm
Yalıtım Uf 1.8 W/m².K (Solar Low-E camlarla Uw 0.8-1.4 arası değerler elde edilebilmektedir)
Cam Kalınlığı 42mm kalınlığa kadar cam uygulaması yapılabilmektedir.
Uygulama Biçimleri – 1, 2 veya üç ray üzerinde 6 kanata kadar,
– İstendiği takdirde sabir kanatlar da hareketli yapılabilir,
– Alt ray gömülerek eşiksiz uygulama imkanı